czwartek, 22 stycznia 2015

Biedronka - urządzenie do pielęgnacji twarzy



Tydzień temu udałam się do Rossmanna po podstawowe zakupy do domu i oczywiście szaszetki dla kici. W małym centrum handlowych gdzie owy Rossmann się mieści (C.H. Viktor) jest również Biedronka. Kilka dni wcześniej, wyczaiłam w gazetce urządzenie do pielęgnacji twarzy za 19,99 i myślałam, że nie mam szans go dostać, gdyż wybrałam się do sklepu przed 12. Ku mojemu zaskoczeniu urządzeń było dużo i nawet w dwóch kolorach. Wybrałam różowe (było jeszcze zielone), sprawdziłam zawartość opakowania (niestety jakaś Pani namiętnie kradła baterie) i udałam się do kasy.

Urządzenie jest niewielkie, ale dobrze się je trzyma w dłoni, ma regulowaną prędkość obrotu napędu (low i high). Na high wcale nie kręci się zbyt szybko, ale moim zdaniem idealnie by twarz oczyścić.

W zestawie mamy urządzenie i 4 końcówki:

1. Masująca nakładka kulkowa - poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia metabolizm powierzchni skóry i opóźnia jej starzenie się - potwierdzam, że masaż jest naprawdę miły i delikatny.

2. Nasadka szczotkowa - głęboko oczyszcza skórę i zapobiega ponownemu powstawaniu zaskórników - do oczyszczania użyłam żelu Lirene i jest naprawdę dobrze, lepiej pieni się niż przy użyciu dłoni. (już przybrudziłam maseczką z glinki)

3. Nakładka gąbczasta - do równomiernego nakładania makijażu - jeszcze nie testowałam.

4. Nakładka lateksowa - do delikatnego masażu poprawiającego wchłanianie się kosmetyków - również jeszcze nie próbowałam.

Urządzonko jest fajne, małe, wygodne, sprzedawane w estetycznym plastikowym etui i kosztuje tylko 20 złotych. Mam nadzieję, że długo mi posłuży, bo bardzo się z nim polubiłam :)

niedziela, 4 stycznia 2015

Oznaczenia farb, co oznaczają numerki?

Dopóki nie zaczęłam kursu fryzjerskiego, moja wiedza odnośnie numerków ograniczała się do tego, że im niższy tym kolor ciemniejszy. A to przecież nie wszystko :)

Kolory podstawowe:
1 – czarny,
2 – bardzo ciemny brąz,
3 – ciemny brąz,
4 – brąz,
5 – jasny brąz,
6 – ciemny blond,
7 – blond,
8 – jasny blond,
9 – bardzo jasny blond,
10 – bardzo bardzo jasny blond

dodatkowo dla włosów rozjaśnianych:
11 i 12 - są to super blondy

Wyróżniamy także odcienie: naturalne, neutralne, ciepłe i zimne
Naturalne odcienie na farbach zaznaczane są zazwyczaj numerem 0 bądź 00 (pogłębiony odcień) bądź literą N, NN
Neutralne odcienie to beże najczęściej oznaczane literą B
Ciepłe odcienie to złota, czerwienie, miedzie. Złoto oznaczane jest literą G lub cyfrą 3, miedzie to litera K lub numer 4, czerwienie to numer 6 lub litera R, mahoń to numer 5
Zimne odcienie to opalizujące, platynowe, perłowe, mroźne, popiel. Są to kolory powstałe z barwników fioletowych i niebieskich. 
Numer 1/A to popiel, 2/V to opal, fiolet, 8 to perła, są również mieszanki takie jak 12 lub 21 to odcień mroźny i w zależności od tego, która cyferka jest pierwsza taki jest dominujący odcień. 
W przypadku numeru 12 będzie to dominacja popielu (niebieskiego) z domieszką opalu, czyli fioletu, czyli da nam to szarawe włosy z fioletowym refleksem. Oczywiście dochodzą nam tutaj kwestie czy dany kolor wyjdzie na włosach, ale to już temat na inny post ;)

W tym poście również poruszę kwestię neutralizacji. Pamiętajmy, że:
Żółte włosy neutralizujemy fioletem.
Rude, czerwonawe neutralizujemy niebieskim.
Zielony odcień neutralizujemy czerwienią.

Pomagają nam w tym farby, tonery, płukanki, szampony.

Pamiętajcie dziewczyny, że ochładzać odcień możemy nie tylko na blondzie :) Jeżeli zależy nam na zimnym odcieniu brązu to również możemy używać, np. fioletowej bądź niebieskiej płukanki (w zależności od tego czy dominuje u nas żółć czy czerwień we włosie)